Ozdravné pobyty

Ozdravné pobyty
01.01.2008 15:46

Rodiče mohou dostat 1 000 korun na ozdravné pobyty pro děti

Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá rodičům na školy v přírodě a na další tuzemské zotavovací pobyty pro děti - nabízí příspěvek ve výši až 1 000 korun. Tuto možnost však zatím využila jen malá část našich pojištěnců. O příspěvek mohou požádat rodiče do konce roku. VZP na tyto ozdravné pobyty věnuje letos 15 milionů korun.

Na podzim se u dětí častěji objevují záněty dýchacích cest i další zdravotní problémy. Právě v tomto ročním období je tedy vhodné, aby absolvovaly zotavovací pobyty, které mohou výrazně posílit jejich imunitu. „Naši pojištěnci ale výhodu čerpat na tyto aktivity tisícikorunový příspěvek zatím příliš nevyužívají. Přitom zkušenosti rodičů, jejichž děti se v minulosti ozdravných pobytů zúčastnily, jsou jednoznačně pozitivní. Proto bychom chtěli, aby nabídku začalo využívat více našich pojištěnců. Všeobecná zdravotní pojišťovna na tyto ozdravné pobyty pro děti vyčlenila v letošním roce 15 milionů korun,“ vysvětluje ředitel VZP Pavel Horák.

Příspěvek 1 000 korun na tuzemské zotavovací pobyty je určen pro děti od 3 do 15 let (14 let + 364 dní), a to na pobyty organizované formou školy a školky v přírodě pro mateřské a základní školy, ozdravné individuální pobyty s doprovodem rodinného příslušníka a na pobyty organizované odbornými nebo profesními sdruženími pro chronicky a těžce nemocné děti. Rodiče mohou tento příspěvek obdržet už na pobyt trvající pět a více dní. Pro jeho získání přitom není třeba předložit potvrzení praktického lékaře pro děti a dorost. Podmínkou pouze je, aby dítě a jeho zákonní zástupci byli nejméně 3 roky nepřetržitě pojištěni u VZP. Příspěvek však nemohou získat rodiče dětí, které se v roce 2007 zúčastnily akce Mořský koník nebo jiného ozdravného pobytu, na který VZP přispívá.

Na všechny příspěvky a preventivní akce pro svých 6,5 milionu pojištěnců má VZP v letošním roce k dispozici ve fondu prevence částku 390 milionů korun. Podrobnější informace o ozdravných pobytech i dalších výhodách poskytovaných Všeobecnou zdravotní pojišťovnou získáte na kterémkoli pracovišti VZP ČR a na telefonní lince 844 117 777.

 

více na www.vzp.cz 

autor: Redakce