Dobro světem vládne, přeci jen

Dobro světem vládne, přeci jen
25. 12. 2017 0:00

aneb jedna malá nevinná sbírka dětí za ZŠ LÍBEZNICE pro opuštěné/nemocné děti i seniory….

Původně jsem chtěla napsat malou informaci o projektu, který se mi velmi líbil – a to o Ježískových vnoučatech. Když jsem pročítala informace o projektu a dopisy starých opuštěných lidí, dozvěděla jsem se, že staří lidé se nemají s kým pomazlit, chybí jim láska, a tak velice uvítají plyšové hračky. Syn mi celou tu dobu nakukoval přes rameno a napadlo ho, že udělá ve své třídě sbírku. Sbírka nakonec narostla tak, že děti vyzvaly nakonec celou ZŠ LÍBEZNICE, včetně personálu.

Skóre bylo přes jeden tisíc vybraných plyšových zvířat, dále nejrůznější potřeby na vyrábění.

Tedy ve spolupráci s pedagogy, rodiči a dětmi se začalo zvažovat, komu veškeré dárky ze sbírky darujeme, následně jsme začali komunikovat s domovy pro seniory, azylovými domy, dětskými domovy, kojeneckými ústavy, nemocnicemi, Klokánky apod.

Takže rozvoz mohl začít! Ale ono rozvézt tisícovku plyšových zvířat nebylo jen tak, takže veliké poděkování patří Kia motors za zapůjčení vozu Kia Stonic, dále ostatním rodičům a ochotným pedagogům. Ovšem největší díky patří dětem.  :)

 

                                                                                                                                                   Den plný emocí

…a to doslova, ještě následující dny jsme vstřebávali všechny ty emoce. Nebylo to služba od nás, ale myslím, že to byla především  služba pro nás. Tolik jsme toho viděli, slyšeli, zažili a hlavně si uvědomili… Děti, které byly vybrány do zařízení k předání dárků, byly vzorné a tolik zvídavé a empatické, veškerý personál jim vše ochotně ukázal, pověděl, děti z ústavů jim zazpívaly koledy, společně si pohrály a nasály vánoční atmosféru.  Jako rodič jednoho z účastněných dětí při předávání dárků jsem ráda, že měl možnost toto všechno vidět a zažít. Děti ze základní školy dostaly za úkol přes vánoční prázdniny sepsat reportáž,  ze které mají možnost dostat ještě jako bonus dobrou známku.

Takže jeden krásný „malý-velký“ projekt je za námi a já doufám, že nebyl poslední.

Šťastný vstup do roku 2018, ať je ten nadcházející rok plný lásky a zdraví :)

Vaše redakce Klinikazdravi.cz

 

autor: MaB