Alcohol tester

Alcohol tester
1. 4. 2007 0:00

Jak si užít párty a nepřijít o body...

Po divokém večírku se Vám jistě bude hodit pomocník při zjišťování alkoholu v těle - Alcohol tester.

Jak vybrat Alcohol tester?
1) Vyberte seriozního prodejce. Častým obchodním trikem je, že velmi nízkou cenu doplatíte neúměrnou častkou za doručení alkohol testeru nebo tím, že zakoupíte padělek bez nároku na servis. Prostudujte obchodní podmínky. Neváhejte kontaktovat asistenta prodeje.

2) Důležité je pamatovat na to, že nejlevnější alkohol testery (nejsou v naší nabídce) neumí naměřit nulovou hodnotu. Od určitého promile přístroj 
hlasí, že hladina alkoholu je nízká (obvykle níže než 0,2), ale neukáže zbytkovou hladinu alkoholu přesně. Pro bezpečnou jízdu je takový detektor k ničemu.

3) Dále doporučujeme dbát na to, aby alkohol tester měl výměnitelné čidlo. Může dojít k poškození čidla alkohol testeru tím, že do něj dýchnete bezprostředně po požití alkoholu. Pokud lze čidlo vyměnit, je oprava testeru na alkohol otázkou minut.

4) Doporučujeme Vám k pročtení tento nezávislý test uveřejnený na stránkách MF DNES.

5) Pamatujte prosím na to, že alkohol za volant opravdu nepatří a vyvarujte se jízdě pod vlivem alkoholu. Ať už za asistence alkohol testeru nebo bez něj.


Alkoholtester a jeho kalibrace - jak probíhá?

Kalibrace alkohol testeruKalibraci  detektorů alkoholu provádíme pomocí simulátoru alkoholu v dechu (Alcohol breath test simulator). Tento simulátor alkoholu do přístroje "fouká" přesné hodnoty a na jejich základě je alkoholtester kalibrován.Zařízení je navázáno na etalony Českého metrologického institutu. Ke každému detektoru je po kalibraci vydán Kalibrační protokol.

Kontakty na naši smluvní kalibrační laboratoř jsou v každém záručním listu. Pokud je alkohol tester v záruce - můžete jej na tuto adresu kdykoliv během záruky sami zaslat! Tím je zaručena maximální rychlost opravy alkohol testeru! V případě, že máte oprávněný dojem chybných výsledků meření hladiny alkoholu - neváhejte a přístroj zašlete k servisu.

Pamatujte prosím, že správným a šetrným používáním alkoholtesteru velmi výrazně zvyšujete jeho životnost! Návod k použití je součástí balení každého alkohol testeru.

Více na www.alkohol-tester.cz
autor: Redakce