Inkontinence z přeplnění

Inkontinence z přeplnění
28.11.2012 16:30

Posledním druhem inkontinence, o kterém ještě nebyla řeč je inkontinence z přeplnění.

Nemáme nyní na mysli situaci, kdy nemáme možnost použít toaletu, přestože bychom to již velmi nutně potřebovaly. Do takové situace se čas od času dostane každý a není to nic příjemného. Pokud se takové stavy opakují často, může dojít i poškození ledvin. Podle historických pramenů byla tato situace fatální pro hvězdáře Tycho de Brahe, který údajně zemřel na prasknutí močového měchýře.

Inkontinence z přeplnění je však něco zcela jiného. Jedná se o problém s dokonalým vyprazdňováním močového měchýře. Příčinou mohou být některé nemoci močových cest, nervová porucha nebo blokáda močové trubice. Tyto důvody brání plynulému odtoku moči, močový měchýř se nevyprázdní dokonale. Postižená žena trpí buď trvalým pocitem nucení na močení nebo dochází k samovolnému úniku zbytků moči, která zůstala v močovém měchýři nebo v močové trubici.

Také v tomto případě může být nakonec vyslovena diagnóza smíšené inkontinence a to inkontinence urgentní a inkontinence z přeplnění.

Právě inkontinence z přeplnění je druhem, který nesouvisí s věkem, ale vzhledem k tomu, že jeho příčinou může být nervová porucha nebo vada močové trubice, může postihovat ženy v jakémkoliv věku, tedy i velmi mladé.

V každém případě se jedná o situace velmi nepříjemnou právě proto, že postihuje ženy v aktivním věku a snížení kvality života a omezení aktivit je mnohem markantnější.

Na druhou stranu mladé ženy své zdravotní problémy intimního charakteru řeší mnohem snadněji než ženy starší, většinou netrpí falešným studem a jsou mnohem schopnější své potíže pojmenovat a řešit.autor: Redakce